Screenshot_8

Anahtar Topla Oyunu Oyna

Bir çok farklı serisi yapılmış, oyuncularımız tarafından oyun adresimiz enguzeloyunlar.net sitesinde de en çok oynanan ve beğenilen oyunlardan bir tanesi olan Anahtar Topla Oyununun tanıtım ve bilgilendirme konusu ile bugün birlikteyiz. Şimdi harika bir macera oyunu olan Anahtar topla oyunumuzu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Oyunumuzu açtıktan sonra ismimizi girerek oyuna başlıyoruz.

Oyunumuz klavyede bulunan ok tuşları ile oynanıyor.. Sağ, sol, zıplama ve dalma amacı ile kullanacağız yön tuşlarını. Oyunda ki hedefimiz toplam 25 bölümden oluşan oyunumuzda her bölümde bizlere verilen anahtarları toplayarak bölümleri tamamlamak. Bunları toplarken tabi ki oyunda bir çok engelle karşılaşacağız. Bu engellerin yanı sıra bir çok yardımcı ekipmanda toplayabilmek oyun esnasında mümkün.

Oyunda anahtarların yanı sıra sarı ve yeşil ufak topları da toplamaya özen gösterin. Topları ve anahtarları toplarken kırmızı şeytanlardan ve suların dibinde ki köpek balıklarına temas etmemeye çalışacağız.

Bölümlerin bazıları karada bazıları ise suda geçiyor. Örnek olarak 2. bölümü inceleyelim.

Screenshot_8

Suya giriş yaptıktan sonra sıra sıra anahtarları ve sarı yeşil kafaları almaya başlıyoruz. Oyun aslına bakarsanız suda oynanması karada oynamasına göre daha kolay. Çünkü karada oynadığımızda kendi topumuz sürekli olarak zıplıyor ve kontrol daha zorlaşıyor. Ancak suya girdiğimiz an topumuz sabit duruyor ve yön tuşları ile sağa, sola ve yukarı, aşağı hareket ettirerek daha kolay bir ilerleme sağlıyoruz.

Oyun ekranında sol en üst köşede o bölüm için kalan can hakkınızı kalp simgeleri ile görebilirsiniz. Hemen yanında kaç tane top topladığınızı belirten bir alan var. Toplarımızın sayısını belirten yerin sağında da o bölüm için toplam kaç anahtar toplamamız gerektiğini ve bunlardan kaçını topladığımızı öğrenebiliriz. Sol alt köşede de o bölüme ait skorumuz yer almakta.

Bakalım en yüksek skoru kim yapacak 🙂

ANAHTAR TOPLA OYUNUNU OYNAMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir