renkli küp oyunu

Renkli Zeka Küpü Oyunu Oyna

Çocukluğumuzun vazgeçilmezi denilebilecek bir oyun, sadece çocukluk değil aslında her gördüğümüz yerde mutlaka elimize alıp bir kaç tur anlamsızca çevirdiğimiz Zeka Küpü artık bilgisayar ortamında 🙂 En çok tercih edilen hafıza oyunlarından bir tanesi olan Renkli Zeka Küpü Oyunu internet ortamında çok daha eğlenceli bir hal almış durumda.

Renkli Zeka Küpü Oyunu

Renkli zeka küpü oyunu oynamak için öncelikle sinir sisteminize gerçekten hakim olmanız gerekiyor 🙂 Oyuna başladıktan sonra küpün altında yer alan 10 adet astronot göreceksiniz. Neden astronot onu bilmiyorum ama hepsinin ayrı ayrı bir görevi var 🙂

1. Astronot
Buna tıkladığınız anda küpü otomatik olarak karıştıracaktır ve onun ardından oyuna başlayabilirsiniz.
2. Astronot
Bu astronota tıkladığınızda küpler şeffaf bir hal alır ve böylelikle arkada kalan küplerinde rengini görebilirsiniz . Ardından eski haline getirmek için tekrar aynı astronota tıklayabilirsiniz.
3. Astronot
Bu astronota tıkladığınız anda küpün nasıl çözüleceğini adım adım göstererek küpü çözülmüş haliyle önünüze getirir.
4. Astronot
Bu astronotumuz sayesinde yaptığınız hamleleri geriye alma şansınız var, hatalı yaptığınız veya daha önce bu nasıldı dediğiniz anlarda 4. astronot imdadınıza yetişecek 🙂
5. Astronot
Bir önceki geri alma kısmında eğer geriye alma olayını abartıp çok fazla geriye gittiyseniz bu astronot sayesinde tekrardan ileriye sarma gibi bir şansınız var.
6. Astronot
Bu astronot 1. Astronot gibi küp karıştırmaya yarıyor ancak bu astronotun karıştığı küpler daha basit bir şekilde. Başlangıç seviyesi için bunu seçmenizde yarar var.
7. Astronot
Yine bu astronotumuz da küpleri farklı bir şekilde karıştırarak oyuna daha kolay seviyelerden başlamanıza yardımcı oluyor.
8. Astronot
Bu buton oyun esnasında maalesef çalışmıyor.
9. Astronot
Oyun esnasında oyun müziğini açıp, kapatmaya yarıyor.
10. Astronot
Oyun hakkında bilgilendirme yazısı.

Renkli Zeka Küpü Oyunu Oynamak İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir